Znaczenie kalibracji RAD Smart Socket

14 lipca 2022 Narzędzia

Jeśli zakupiłeś inteligentne gniazdo RAD w ciągu ostatnich kilku lat, jest to dobry czas, aby upewnić się, że jego kalibracja jest aktualna.

Większość ekspertów w dziedzinie narzędzi dynamometrycznych zaleca przeprowadzanie kalibracji inteligentnych gniazd co roku, ale te ramy czasowe mogą zależeć od użytkowania przez klienta i jego procesów jakościowych.

Inteligentne gniazdo RAD jest wysoce zaawansowanym przetwornikiem momentu obrotowego, który ma możliwość odczytywania momentu obrotowego bezpośrednio na śrubie, podczas gdy jest on aplikowany za pomocą narzędzia dynamometrycznego.

Innowacyjna konstrukcja inteligentnego gniazda pozwala na pracę z urządzeniem nie większym niż standardowe gniazdo, z najnowocześniejszą technologią, która sprawia, że jest to idealne narzędzie do kontroli połączeń śrubowych i kalibracji szeregu różnych narzędzi dynamometrycznych.

Kalibracja inteligentnego gniazda jest unikalną, specjalistyczną operacją obejmującą kalibrowane ciężarki i belki, szkolenie techników i dokumentację. Wielokrotne pomiary wykonywane w różnych pozycjach obrotu inteligentnego gniazda zapewniają, że moment obrotowy jest obliczany prawidłowo.

Jak już wcześniej pisaliśmy, każdy kto potrzebuje kalibracji przetwornika momentu obrotowego powinien zadać sobie te cztery pytania:

1. Czy firma posiada akredytację ISO 17025 specjalnie do kalibracji inteligentnych gniazd?

2. Czy firma ma możliwość kalibracji zakresu momentu obrotowego?

3. Jak długo będzie trwała ta praca?

4. Ile to będzie kosztować?

Maxpro jest jedyną firmą z siedzibą w USA, autoryzowaną fabrycznie i posiadającą akredytację ISO 17025, która może zapewnić Ci kalibrację inteligentnych gniazd.

Nasze laboratorium w Horsham, PA jest w pełni wyposażone, aby kalibrować, naprawiać i konserwować wszystkie inteligentne gniazda w odpowiednim czasie.

A jeśli stwierdzimy, że inteligentne gniazdo jest poza tolerancją, mamy możliwość dostosowania i przywrócenia inteligentnego gniazda do specyfikacji. Powiadamiamy klientów natychmiast po odkryciu jakichkolwiek warunków poza tolerancją w ich inteligentnych gniazdach.

Skontaktuj się z Maxpro już dziś, aby mieć pewność, że kalibracja inteligentnych gniazd RAD zostanie przeprowadzona przez profesjonalne, w pełni akredytowane laboratorium. Z niecierpliwością czekamy, aby upewnić się, że Twoje urządzenia działają w najlepszy możliwy sposób.

14 lipca 2022 Narzędzia