Rozwiązywanie problemów z przemysłowymi kluczami dynamometrycznymi

21 maja 2022 Narzędzia

W Maxpro wiele napraw narzędzi dynamometrycznych dotyczy narzędzi, w których występuje oczywisty problem lub wada.

Zdarza się jednak, że w przemysłowych kluczach dynamometrycznych mogą wystąpić problemy, które nie są od razu widoczne. Kiedy należy naprawić narzędzia dynamometryczne i napinające?

Zapoznaj się z naszą listą kontrolną, która pomoże Ci zdiagnozować stan techniczny Twoich narzędzi.

  • Czy na ramieniu reakcyjnym narzędzia występuje zużycie? Jeśli tak, może to być znak, że czas oddać narzędzie dynamometryczne do przeglądu przez specjalistę.

  • Czy słychać hałas dochodzący z przekładni? Może to wskazywać na awarię łożyska.

  • Jeśli używasz pneumatycznego klucza dynamometrycznego, zwróć uwagę na syczący dźwięk dochodzący z silnika pneumatycznego. Może to być znak, że do silnika dostały się zanieczyszczenia.

  • Jeśli używasz elektrycznego klucza dynamometrycznego, zapach spalenizny wydobywający się z silnika powinien być sygnałem, że konieczna jest naprawa narzędzia dynamometrycznego.

  • W niektórych przypadkach narzędzie, które wymaga naprawy, może po prostu nie być dobrze wyczuwalne podczas pracy.

  • I wreszcie, czy kalibrujesz swoje narzędzia co roku?

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy stosują ten sam harmonogram kalibracji. Niektórzy profesjonaliści robią to raz w roku. Inni kalibrują swoje narzędzia co sześć miesięcy, w zależności od posiadanego certyfikatu ISO. Niektórzy eksperci sugerują kalibrację po 2500 powtórzeń, opierając się na założeniu, że wydajność narzędzia ulega pogorszeniu między 2500 a 3000 powtórzeń.

Maxpro jest dumne z inwestycji w najnowocześniejszą technologię kalibracji, pracując nad wszystkimi narzędziami, od hydraulicznych kluczy dynamometrycznych, elektronicznych kluczy dynamometrycznych, pneumatycznych kluczy dynamometrycznych, do regulowanych kluczy dynamometrycznych typu "clicker" i manometrów.

Oprócz usług kalibracji, posiadamy w pełni obsadzony dział napraw, który jest w stanie naprawić każdy z produktów, które wypożyczamy lub sprzedajemy. Używamy wyłącznie fabrycznych części OEM i oferujemy sześciomiesięczną gwarancję na wszystkie naprawy.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy sprawić, aby Twoje przemysłowe klucze dynamometryczne były w dobrym stanie do następnego zadania.

21 maja 2022 Narzędzia