Przemysłowe narzędzia do połączeń śrubowych dla przemysłu turbin wiatrowych

14 czerwca 2022 Narzędzia

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat branża turbin wiatrowych przeżyje prawdziwy rozkwit.

Według prognoz Departamentu Energii USA, całkowita moc elektrowni wiatrowych wzrośnie z 113,43 gigawatów w roku 2020 do 404,25 gigawatów w roku 2050.

To dobra wiadomość dla przemysłu śrubowego, którego precyzyjne narzędzia dynamometryczne są niezbędne do utrzymania turbin wiatrowych w ruchu. W przeciętnej turbinie wiatrowej znajduje się wiele śrub - według niektórych obliczeń około 1500 - co oznacza zapotrzebowanie na precyzyjne, a jednocześnie trwałe narzędzia.

Do takich narzędzi należą precyzyjne klucze dynamometryczne firmy E-RAD, system wybierany przez profesjonalistów z branży turbin wiatrowych.

Te przemysłowe narzędzia do montażu śrub zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoki stopień dokładności (+/- 2,8 procent) i powtarzalności (+/- 2 procent). Połączenie opatentowanej konstrukcji przekładni z precyzją elektrycznego serwomotoru prądu przemiennego umożliwia tym narzędziom dostarczanie płynnego, ciągłego momentu obrotowego. Można również stosować sekwencje momentu obrotowego i kąta.

Jest to najbardziej przystępny cenowo system na rynku, charakteryzujący się lepszą identyfikowalnością gromadzonych danych.

Wśród innych cech:

  • Są lżejsze, dzięki bezkonkurencyjnemu stosunkowi mocy do masy, co eliminuje konieczność przemieszczania ciężkich pomp hydraulicznych, a tym samym zmniejsza zmęczenie operatora.
  • Są szybsze. W porównaniu z kluczami hydraulicznymi, E-RAD skraca czas potrzebny do dokręcenia śrub nawet o 300% dzięki płynnemu i ciągłemu dostarczaniu momentu obrotowego.
  • Są uniwersalne, z zakresem momentu obrotowego od 800 do 15 000 ft./lbs.
  • Pracują o wiele ciszej niż inne systemy dynamometryczne, osiągając poziom 75 dB.

Maxpro z dumą sprzedaje lub wynajmuje narzędzia E-RAD dla przemysłu turbin wiatrowych oraz dla każdego przemysłu, w którym wymagane są narzędzia do pracy pod dużym obciążeniem.

Jesteśmy również gotowi do kalibracji elektrycznych kluczy dynamometrycznych E-RAD lub innych narzędzi dynamometrycznych w naszym nowoczesnym laboratorium kalibracyjnym z akredytacją A2LA. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci w realizacji kolejnego projektu związanego z turbinami wiatrowymi.

14 czerwca 2022 Narzędzia