Trendy dla branży turbin wiatrowych w 2017 r.

6 kwietnia 2022 Narzędzia

Jako firma dostarczająca klucze dynamometryczne dla przemysłu turbin wiatrowych uważamy, że ważne jest, aby być na bieżąco z trendami w branży wiatrowej.

Oto sześć trendów, które przykuły uwagę Amerykańskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

1. Więcej miejsc pracy dla techników turbin wiatrowych

Według danych Amerykańskiego Biura Statystyki Pracy (U.S. Bureau of Labor Statistics), liczba miejsc pracy dla techników turbin wiatrowych wzrośnie o 108% w ciągu następnej dekady. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż przewidywany wzrost w drugim najszybciej rozwijającym się zawodzie - asystenta terapii zajęciowej.

Na początku ubiegłego roku branża zatrudniała 88 000 osób na dobrze płatnych stanowiskach, z czego 21 000 na stanowiskach produkcyjnych.

2. Państwa chcą więcej energii wiatrowej...

Wiele stanów zwiększa swoje standardy dotyczące odnawialnych źródeł energii, które wymagają większej ilości energii ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr i słońce. Oregon, Rhode Island, Nowy Jork, Michigan i Waszyngton D.C. zwiększyły swoje RPS, a Massachusetts przyjęło przepisy mające na celu pobudzenie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

3. ...podobnie jak niektóre duże firmy

Nie tylko rządy stanowe dążą do zwiększenia udziału energii wiatrowej. Firmy z listy Fortune 500 idą w ich ślady. Google przewiduje, że do końca tego roku 95 procent energii elektrycznej zużywanej na całym świecie będzie pochodzić z wiatru. Microsoft dokonał największego zakupu energii wiatrowej w swojej historii, a GM w fabryce w Teksasie dodał tyle energii wiatrowej, że wystarczyłoby jej do wyprodukowania 1100 SUV-ów dziennie.

4. Więcej Amerykanów popiera wykorzystanie energii wiatrowej

Bez względu na to, na kogo głosowali Amerykanie w 2016 roku, są oni fanami energii wiatrowej. Sondaż Pew Research wykazał, że 83 procent Amerykanów opowiada się za zwiększeniem wykorzystania energii wiatrowej. Jak pisze AWEA, "popularność wiatru przekracza zarówno granice geograficzne, jak i polityczne".

5. Coraz więcej Amerykanów pozyskuje energię z wiatru

Obecnie w kraju jest wystarczająco dużo energii wiatrowej, aby zasilić 20 milionów gospodarstw domowych. W stanie Iowa ponad 35% energii elektrycznej pochodzi z wiatru, a w stanach Kansas, Oklahoma i Dakota Południowa co najmniej 20% energii pochodzi z wiatru. Kolejne osiem stanów pozyskuje z wiatru co najmniej 10 procent energii elektrycznej.

6. Wiatr przenosi się na morze

Amerykańska energetyka wkroczyła w nową sferę pod koniec 2016 roku, gdy rozpoczęła działalność farma wiatrowa Block Island - pierwsza w kraju morska farma wiatrowa. Pod koniec ubiegłego roku w fazie rozwoju znajdowało się kolejnych 13 morskich farm wiatrowych na Wielkich Jeziorach oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu. W grudniu 2016 roku prawa do rozwoju jednego z projektów u wybrzeży Long Island zostały sprzedane za 42 miliony dolarów.

Jak już podkreślaliśmy w innym miejscu, Maxpro jest największym na świecie dealerem urządzeń dynamometrycznych ERAD, systemu wybieranego przez profesjonalistów potrzebujących kluczy dynamometrycznych dla przemysłu turbin wiatrowych.

W turbinie wiatrowej znajdują się setki śrub, a każda z nich wymaga precyzyjnego, trwałego narzędzia do przykręcania. Klucze E-RAD są szybkie, uniwersalne i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu dokładności i powtarzalności.

Jeśli potrzebujesz kluczy dynamometrycznych dla przemysłu turbin wiatrowych lub potrzebujesz kalibracji kluczy dynamometrycznych, Maxpro może Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy dostarczyć odpowiednie narzędzia do Twojego kolejnego projektu związanego z turbinami wiatrowymi.

6 kwietnia 2022 Narzędzia