Chińskie narzędzia ręczne

5 marca 2022 Blog

Ludzie i ich narzędzia ewoluowały z biegiem czasu. Narzędzia ręczne używane przez starożytnych Greków, Rzymian i Egipcjan były w istocie wczesnymi wersjami tych, które mamy dzisiaj. W epoce brązu, a później w epoce żelaza ludzie zmienili kształty narzędzi i materiały, z których były wykonane, aby uczynić je bardziej wydajnymi i trwałymi.

Spis treści hide 1 Chiny - kraj docelowy dla produkcji narzędzi ręcznych. 2 Zapoznajmy się z kilkoma podstawowymi narzędziami ręcznymi: 2.1 ✅ Młotki 2.2 ✅ Śrubokręty 2.3 ✅ Klucze płaskie 2.4 ✅ Ramy z piłą ręczną 2.4.1 Końcówka


Dzisiejsze narzędzia ręczne są bardziej zróżnicowane i wyszukane niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli masz jakiś zawód, to na pewno istnieje narzędzie, które "idealnie" się do niego nadaje. Podczas gdy dzisiejsze zaawansowane narzędzia ręczne zdecydowanie ułatwiają nam życie, fascynujące jest zastanowienie się, od czego to wszystko się zaczęło.


Najbardziej krytyczna zmiana w metodach produkcji narzędzi nastąpiła podczas rewolucji przemysłowej, która trwała od końca XVIII wieku do początku XIX wieku. Wcześniej narzędzia były często wykonywane ręcznie, w małych partiach lub pojedynczo.

Postęp technologiczny tej epoki umożliwił natomiast produkcję narzędzi w fabrykach. Firmy mogą produkować narzędzia jeszcze szybciej i w większych ilościach. Pomimo faktu, że te wskaźniki produkcji nie są zbliżone do dzisiejszych, technologia otworzyła drogę dla dzisiejszych metod produkcji.

Chiny, kraj docelowy dla produkcji narzędzi ręcznych.

Ze względu na pracochłonną funkcję Chin jako światowej fabryki, przemysł produkcji narzędzi rozwijał się w tym kraju przez ostatnie kilka lat, tworząc region przemysłowy. Roczny wzrost popytu krajowego w Chinach o 25% wydaje się być pozytywnym wskaźnikiem, ale ta dobra liczba jest często pochodną zakupów znanych marek zagranicznych i produktów wysokiej klasy.
Od 1987 r. wielu wiodących producentów narzędzi na świecie pospieszyło do Chin, aby zbudować bazy produkcyjne narzędzi. Chińskie narzędzia ręczne mają dobrze rozwinięty system produkcyjny pod względem surowców, technologii produkcji i patentów na postęp techniczny. Ponadto, chińska strategia "jeden pas, jedna droga" przyspieszyłaby transfer technologii i towarów do reszty świata.

Nawet jeśli zagraniczne firmy mają dobre wyniki sprzedaży, większość ich towarów to produkty OEM wyprodukowane w Chinach. Z drugiej strony, Chiny mają międzynarodową perspektywę przemysłu narzędziowego ze względu na liczne firmy i fabryki produkujące narzędzia.

Rozwój i popularność chińskich narzędzi ręcznych znacznie wzrosły i przewiduje się, że trend ten będzie się wkrótce utrzymywał. Funkcjonalność i możliwości zastosowania chińskich narzędzi ręcznych zaspokajają potrzeby osób zatrudnionych w warsztatach produkcyjnych i na budowach, podobnie jak szeroki wybór elektronarzędzi, które mogą sprostać zadaniom i pracy wielu właścicieli domów.
Narzędzia ręczne używane w domu są coraz częściej uważane za dzieła sztuki, doskonałego rzemiosła, pomysłowości i funkcji ludzkich. Ponieważ popularność narzędzi ręcznych rośnie, kilka chińskich firm produkujących narzędzia ręczne ogłosiło niedawno kampanię "Zestaw narzędzi ręcznych na prezent".


Chińscy producenci narzędzi ręcznych planują skoncentrować swoją uwagę na rozszerzeniu kanałów dystrybucji na rynek upominków, z dopracowanymi wyświetlaczami i modnymi cechami konstrukcyjnymi. Oprócz tego oczekuje się, że wysokiej klasy narzędzia ręczne zyskają na znaczeniu w tej branży, wykraczając poza standardową i jednofunkcyjną funkcję modyfikowania urządzeń domowych, stając się wielofunkcyjnymi narzędziami do prywatnych napraw samochodów i domów.

Istnieje wielu chińskich producentów narzędzi ręcznych, z których wielu jest znanych z wytwarzania produktów wysokiej jakości. Jeśli chodzi o zakup narzędzi ręcznych, sprzedawcy i użytkownicy narzędzi mogą szukać najlepszych chińskich dostawców narzędzi ręcznych wśród długiej listy marek.

Hilti, Skil, Ronix, Sinotools, Homelite, Shakti i inni należą do tych słynnych chińskich producentów narzędzi ręcznych. Przystępność cenowa ich produktów była kolejnym ważnym atrybutem dla zgodności tych elektronarzędzi, oprócz rozważań na temat trwałości, które te wiodące firmy dołączyły do swoich produktów.

Zapoznajmy się z niektórymi podstawowymi narzędziami ręcznymi:

Każdy rodzaj pracy kowalskiej wymaga użycia narzędzi ręcznych. Młotki, śrubokręty, szczypce, klucze i piła to tylko przykłady.

✅ Młotki

Służą do przyłożenia dużej siły do konkretnego miejsca. Młotki wykonane są z wysokiej jakości materiału narzędziowego. Stal narzędziowa jest hartowana i ciągniona do czarnego słomkowego wykończenia z niebieskim oczkiem. Trzonek młotka wykonany jest z twardego drewna, najczęściej hikorowego. Długość młotka jest uzależniona od wagi jego ostrza.
Młotek kulisty, młotek krzyżowy i młotek prosty to trzy rodzaje młotków w zależności od ich kształtu. W warsztacie maszynowym najczęściej używa się młotka kulistego.

✅ Śrubokręty

Wkrętaki występują w różnych kształtach i rozmiarach. Każdy z nich spełnia inną funkcję. Dlatego producent narzędzi musi mieć w swojej ofercie wkrętaki spełniające wszystkie potrzeby.
Groty wkrętaków są dostępne w różnych szerokościach i długościach, w zależności od zastosowania. Ostrze jest wykonane z odlewanej stali węglowej, która została zahartowana w procesie obróbki cieplnej. W niektórych przypadkach końcówka grotu jest namagnesowana, aby ułatwić dostęp do śrub w małych przestrzeniach.

✅ Klucze płaskie

Klucze służą do odkręcania śrub, nakrętek, rur i innych przedmiotów. Klucze występują w różnych rozmiarach, a ich nazwy pochodzą od ich kształtu, narzędzia, którym mają obracać lub ich konstrukcji. Klucz aligatora, klucz obrotowy, klucz czołowy, zestaw dwugłowicowy i inne narzędzia to tylko kilka przykładów.
Preferuje się stosowanie kluczy płasko-oczkowych i płaskooczkowych zamiast kluczy elastycznych. Wielkość potrzebnego momentu obrotowego determinuje kształt rękojeści klucza. Duży klucz, np. klucz do małp, nie powinien być używany do małych nakrętek lub śrub, ponieważ można je zniszczyć.

✅ Ramy do pił ręcznych

W stolarstwie ramy piły służą do cięcia. Pasują one do brzeszczotów o długości 8, 10 lub 12 cali. Ostrza piły wykonane są z hartowanej i wzmocnionej stali wysokiej jakości. Ze względu na swoją twardość, ostrza są bardzo kruche. Tylko zęby są hartowane w niektórych sytuacjach, więc ostrza są trwałe. To sprawia, że łatwo jest używać brzeszczotów do pił ręcznych.

Wniosek

Narzędzia ręczne były zawsze bardzo istotne dla codziennych prac. Ludzie używają ich do wykonywania różnych pożytecznych zadań. Narzędzia ręczne są różnego rodzaju i mogą być używane do każdego rodzaju pracy. Dzisiaj chińscy producenci narzędzi ręcznych są w stanie konkurować z wieloma wiodącymi markami na świecie.

Point

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy !

5 marca 2022 Blog