Wybór Zofii - wiertarka akumulatorowa vs. wiertarka przewodowa

27 stycznia 2022 Blog

W rozległym świecie elektronarzędzi wiertarki są najważniejsze i najbardziej zaawansowane. Jeśli chodzi o majsterkowanie lub gdy jesteś początkujący w pracach technicznych, nie musisz kupować własnego zestawu narzędzi, od prostych szczypiec do ciężkiej piły elektrycznej, wiertarki są twoim pierwszym i głównym partnerem, aby przezwyciężyć wszystkie osobiste potrzeby. Dwa rodzaje wiertarek elektrycznych są obecnie dostępne na rynku dla użytkowników, w zależności od ich źródeł zasilania, a mianowicie bezprzewodowe / akumulatorowe i przewodowe wiertarki. Od momentu wprowadzenia na rynek wiertarek akumulatorowych stało się to nie lada wyzwaniem dla majsterkowiczów, wykonawców i właścicieli domów - jakie wiertarki wybrać, akumulatorowe czy sieciowe? Oto jest pytanie! W przeszłości wiertarki akumulatorowe nie były tak popularne jak dziś, ponieważ ich możliwości były źle znane i niedoceniane. W rzeczywistości te błędne przekonania były częściowo prawdziwe, wiertarki przewodowe zapewniają więcej mocy w porównaniu do poprzedniej generacji wiertarek bezprzewodowych, które były zasilane wyłącznie akumulatorami NiCd (NiCad są najcięższe (i najtańsze), NiMH plasują się pośrodku, a Li-Ion są najlżejsze (i najdroższe)

) o stosunkowo niskiej gęstości energii. W przeciwieństwie do starych wiertarek akumulatorowych, te nowoczesne sprawiają przyjemność w Twoim garażu. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić baterię litową o długiej żywotności i wiercić, dopóki bateria się nie wyczerpie. W tym artykule omawiamy sprawę, rozważając za i przeciw, czy wiertarki akumulatorowe lub przewodowe są dla Ciebie najlepsze.

Historia wiertarek akumulatorowych

Historia dzisiejszych akumulatorowych wiertarko-wkrętarek

rozpoczęła się bardzo dawno temu. W 1867 roku Emil Fein założył firmę "Warsztat aparatury elektrycznej i fizycznej" (C. & E. Fein). W 1873 roku w USA powstaje firma ATLAS COPCO. Produkowano tu narzędzia potrzebne do budowy kolei. Dopiero w 1886 roku Robert Bosch założył firmę "Warsztat Mechaniki Precyzyjnej i Elektrotechniki". Dopiero w 1898 r. firma Fein skonstruowała pierwszą wiertarkę ręczną, która w końcu została wyposażona w silnik elektryczny. Ale teraz wszystko działo się naraz i jeszcze w tym samym roku znana do dziś firma AEG wprowadziła na rynek wiertarki elektryczne. W tamtym czasie sensacją było to, że ta elektryczna wiertarka była również przenośna.

Różne kryteria porównywania wiertarek przewodowych i akumulatorowych

Oceniając główne przeznaczenie wiertarki

, można dojść do bardziej świadomej odpowiedzi na pytanie o typ wiertarki, który pomaga najbardziej pod względem mocy, obsługi, wielkości uchwytu (z kluczem lub bez klucza) i typu, marki, bitów i innych cech.

Moc

ronixW

porównaniu mechanizmu zasilanego prądem z mechanizmem akumulatorowym wynik jest oślepiająco oczywisty. Dzięki minimalnemu stałemu przepływowi prądu o napięciu 110 V wiertarki kablowe zdecydowanie górują nad swoimi 12-, 16-, 18- lub co najwyżej 20-woltowymi rywalami. Większość obecnie produkowanych wiertarek akumulatorowych pracuje z akumulatorem litowo-jonowym, którego żywotność szacuje się na 300 do 500 cykli ładowania. Liczby, a w szczególności liczba watów lub napięć, dadzą Ci przegląd funkcji, jakie urządzenie ma do zaoferowania, nie daj się jednak zwieść. Ogólnie rzecz biorąc, maksymalna moc wyjściowa zależy od wielkości silnika elektrycznego, w który wyposażone są wiertarki. Krótko mówiąc, waty i napięcie niekoniecznie są najlepszymi jednostkami do oceny wiertarki. Przy zakupie nowego elektronarzędzia, a w szczególności nowej wiertarki, prędkość obrotowa (mierzona w RPM) i moment obrotowy (mierzony w N.M) mają pierwszeństwo przed innymi kryteriami związanymi z wydajnością. W ofercie Ronix znajdują się zarówno wiertarki akumulatorowe, jak i sieciowe, co daje szerokie możliwości wyboru odpowiedniego narzędzia w zależności od ceny i potrzeb.

Rozmiar, obsługa i waga

Ponieważ nie są one wyposażone w nieporęczny akumulator zewnętrzny, wiertarki akumulatorowe sprawdzają się nie tylko w trwałych zadaniach, ale także w wąskich i trudno dostępnych miejscach pracy, gdzie nie mieszczą się grube urządzenia akumulatorowe. Wiercenie będzie najcięższą pracą, jeśli trzeba wiercić nad głową ciężkim wiertłem. Dzięki mniejszej wadze i ergonomicznej konstrukcji wiertarki przewodowe zapewniają także pewny chwyt narzędzia, co przekłada się na pożądany brak zmęczenia podczas pracy. Ronix kieruje się zasadami ergonomii nie tylko w przypadku wiertarek akumulatorowych

, ale również przewodowych.

Przenośność i mobilność

Przenośność i mobilność to punkty, w których wiertarki akumulatorowe mogą przechylić szalę na swoją stronę i pokonać przeciwnika. Brak przewodu zasilającego, który ogranicza swobodę w małych garażach i miejscach pracy, to oczywiście ogromna przewaga wiertarek akumulatorowych nad przewodowymi. Ponieważ urządzenie można zabrać ze sobą wszędzie, o ile tylko podłączony jest do niego naładowany akumulator, nie musisz się martwić o awarie i przerwy w pracy.
Odwiedź tę stronę: firma elektronarzędzia

Żywotność

Gdy nie wykonujesz w domu wielu instalacji i remontów, weź wiertarkę akumulatorową. Większość ludzi twierdzi, że najgorszą rzeczą w przypadku akumulatora jest pozostawienie go nieużywanego przez długi czas. Oczywiście, nawet przy częstym użytkowaniu, baterie nie są wieczne - można oczekiwać, że wytrzymają kilka lat, ale nie kilkadziesiąt. Średnia szacowana żywotność akumulatorów to najwyżej 2 lub 3 lata, co oznacza od 300 do 500 cykli ładowania.

Wielokrotne wykorzystanie akumulatora

Istotną cechą akumulatorów jest ich wielorakie zastosowanie. Pasują również do innych urządzeń, co zwalnia Cię z natychmiastowej potrzeby posiadania unikalnej baterii do każdego urządzenia, a zmniejszając wydatki oszczędza Twoją kieszeń.

Wniosek

Jaki jest więc wniosek - wybierasz bezprzewodowo czy przewodowo?

Teraz znamy już wady i zalety każdego z typów wiertarek, co może pomóc nam w podjęciu decyzji, czy bardziej odpowiadają nam wiertarki akumulatorowe czy przewodowe. O ile jeden typ wiertarki oferuje większą moc, o tyle drugi zapewnia większy komfort pracy użytkownikom. Teraz nadszedł czas na podsumowanie wszystkich informacji, które wcześniej szczegółowo wypunktowaliśmy.

Wiertarki akumulatorowe:

Zalety:

  • Urządzenia z kablem mogą być bez problemu używane przez dłuższy czas, i to bez konieczności zatrzymywania się w celu doładowania.
  • Dzięki wyższej mocy mogą wykonywać bardziej wymagające prace.
  • Ze względu na brak akumulatora wiertarka ta jest mniej ciężka w dłoni.

Wady

  • Tam, gdzie nie ma odpowiedniego źródła zasilania, nie jest możliwe użycie maszyny przewodowej.

Wiertarki akumulatorowe:

Zalety:

  • Elastyczność i niezależność od gniazdek elektrycznych - technologia akumulatorowa oferuje pewne zalety, zwłaszcza w przypadku mobilnego zastosowania na budowach.
  • Niektóre obecne urządzenia mają już taką samą wydajność jak porównywalne modele przewodowe.

Wady:

  • Wadą jest jednak częściowo niewielka pojemność magazynów energii.

Jeśli szukasz wiertła nie biorąc pod uwagę, bezprzewodowe lub przewodowe, Ronix narzędzia firma oferuje narzędzia z najlepszej jakości.

27 stycznia 2022 Blog