5 wskazówek dla wszystkich użytkowników wiertarek przewodowych

23 marca 2022 Blog

Wiertarka przewodowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi. Można nią wiercić różne otwory, a także szlifować i szlifować oraz wkręcać śruby. Może być również używana do mieszania farby lub gipsu. Wiertarki sieciowe są niezbędnym wyposażeniem podczas remontu domu oraz wykonywania wszelkiego rodzaju mniejszych i większych prac wokół domu. Można używać cienkich wierteł do wiercenia małych otworów w przedmiotach rzemieślniczych lub dużych otwornic do wycinania otworów w płytach gipsowo-kartonowych i innych miękkich materiałach o średnicy do 5 cali. Alternatywnie można użyć wiertła do wkręcania wkrętów prosto w drewno w różnych pracach domowych. Chociaż wiertarka sieciowa jest przydatnym narzędziem do szybkiej pracy, jej duża siła może prowadzić do nieprawidłowo wywierconych otworów, złamanych lub stępionych końcówek, a nawet do poważnych obrażeń użytkownika. Jednak przy odpowiednim użytkowaniu wiertarka elektryczna może pomóc w wykonaniu zadań w znacznie krótszym czasie, niż można by się spodziewać.

Spis treści hide 1 Jak używać akumulatorowej wiertarki elektrycznej: Praktyczny przewodnik dla początkujących 1.1 Do czego służy wiertarka elektryczna? 1.2 Jak używać akumulatorowej wiertarki elektrycznej? 2 Jak kupić najlepszą akumulatorową wiertarkę elektryczną? 2.1 5 najlepszych akumulatorowych wiertarek elektrycznych do projektów w 2021 r. 3 Osprzęt do wiertarek przewodowych: 10 najbardziej przydatnych Wiertarka akumulatorowa i jej końcówki

Jak używać akumulatorowej wiertarki elektrycznej: Praktyczny przewodnik dla początkujących

Wiertarka elektryczna może wydawać się sprzętem, którego potrzebują tylko poważni majsterkowicze, ale my chcemy Ci powiedzieć, że jest to coś, w co powinien zaopatrzyć się każdy właściciel domu (lub najemca!). Od wieszania lustra (kotwa jest zawsze najbezpieczniejszym wyborem) po montaż mebli - nawet najprostsza wiertarka może znacznie ułatwić zwykłe czynności domowe (i to znacznie szybciej). Z drugiej strony, dla nowicjuszy elektronarzędzia mogą być zniechęcające. Nie wiesz, od czego zacząć, obawiasz się, czy będziesz używać narzędzia w odpowiedni sposób, a zwłaszcza czy będzie ono bezpieczne! Oto prosty przewodnik "jak to zrobić", poświęcony wiertarkom elektrycznym:

Do czego służy wiertarka sieciowa?

Przewodowa wiertarka elektryczna jest powszechnie używana do wiercenia i wbijania. Można wiercić w różnych materiałach, takich jak drewno, kamień, metal itp., a także wbijać

elementy złączne (śruby) w różne materiały, jak wspomniano wcześniej. W tym celu należy delikatnie naciskać wiertłem na śrubę, a następnie powoli zwiększać prędkość obrotową wiertła. Powinno to spowodować wkręcenie śruby. Jeśli wkręcasz śrubę w coś takiego jak meble z Ikei, przestań wkręcać śrubę, gdy tylko znajdzie się ona całkowicie na swoim miejscu. W tym przypadku zbyt mocne dokręcenie może spowodować pęknięcie desek.

Wiertarka elektryczna przewodowa, 400 W, 220 V

Elektryczna wiertarka przewodowa 10mm 400W

Wiertarka elektryczna akumulatorowa, 480 W

Elektryczna wiertarka akumulatorowa, 450 W, 220 V, uchwyt z kluczykiem

Wiertarka elektryczna akumulatorowa, 350 W

Wiertarka elektryczna Ronix 2114, 350W

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 750 W, 220 V, uchwyt z kluczykiem

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 450 W

Wiertarka udarowa z uchwytem kluczykowym 13 mm

Jak korzystać z akumulatorowej wiertarki sieciowej?

Aby zaoszczędzić czas, należy ustalić, gdzie będą potrzebne wkręty po przygotowaniu do wiercenia. Dokonaj wszystkich pomiarów i sprawdź, czy wszystkie linie proste są równe. Następnie zaznacz ołówkiem miejsca, w których mają być wywiercone poszczególne otwory. Zrób ołówkiem mały znak X lub kropkę.

Wykonaj poniższe czynności, aby wywiercić otwór za pomocą wiertarki:

 • Zwiększ głośność w przewodowej wiertarce elektrycznej, podłącz ją do prądu.
 • Dostosuj moment obrotowy do materiału, w którym wiercisz. Na przykład wiercenie w drewnie wymaga większego momentu obrotowego niż wiercenie w płytach gipsowo-kartonowych. Ogólnie rzecz biorąc, twardsze powierzchnie wymagają większego momentu obrotowego.
 • Zlokalizuj X lub kropki, które narysowałeś, aby wskazać miejsce wiercenia.
 • Aby wywiercić otwór, wejdź na odpowiedni poziom. Jeśli potrzebna jest drabina, upewnij się, że jest bezpiecznie otwarta i zabezpieczona.
 • Ustabilizuj pionowo wiertło. Otwór powinien być dokładnie prosty.
 • Delikatnie pociągnij za spust. Rozpocznij wiercenie z niewielką prędkością. W miarę postępów w pracy można ją zwiększać.
 • Gdy wiercisz tak daleko, jak to konieczne, ustaw wiertarkę w pozycji odwróconej.
 • Pociągnij za spust i wyciągnij wiertło z powrotem. Uważaj, aby nie szarpać wiertła ani nie ciągnąć go pod kątem.

Wykonaj poniższe czynności, aby za pomocą wiertarki umieścić wkręt w otworze pilotażowym:

 • Włączyć wiertarkę.
 • Zmniejszyć moment obrotowy do minimum. Wiercenie otworów pilotażowych we wkrętach nie wymaga użycia dużej siły.
 • Włożyć wkręt w gniazdo wiertła.
 • Upewnić się, że śruba jest wyśrodkowana w otworze.
 • Upewnij się, że wiertło jest w pozycji pionowej.
 • Pociągnij za spust wiertła i ostrożnie wciśnij wkręt. Dzięki temu śruba powinna pozostać na swoim miejscu.
 • Sprawdź, czy wiercisz pod kątem.
 • Przestań wiercić, gdy śruba znajdzie się na swoim miejscu.
 • Jeśli obawiasz się, że wkręt zostanie wkręcony zbyt mocno, zatrzymaj się przed jego całkowitym osadzeniem. Na koniec użyj śrubokręta, aby dokończyć projekt.

Jak kupić najlepszą akumulatorową wiertarkę elektryczną?

Odpowiednia akumulatorowa wiertarka sieciowa może pomóc w wykonaniu wielu prac wokół domu lub w warsztacie. Wiertarka przewodowa wymaga dużej mocy. Jest nieco lżejsza od modelu bezprzewodowego, ale ma te same funkcje. Moc wiertarki przewodowej mierzy się w amperach. Ponieważ nie trzeba przerywać pracy w celu uzupełnienia akumulatora, stałe źródło zasilania oznacza dłuższy czas pracy. Z drugiej strony, przewód ogranicza ruchy. Wiertarka przewodowa może wymagać przedłużacza, w zależności od tego, jak daleko od gniazdka elektrycznego znajduje się miejsce pracy. Należy również pamiętać, że każde narzędzie, którego używamy, powinno być dla nas wygodne. Gdy po raz pierwszy weźmiesz do ręki wiertarkę, możesz czuć się fantastycznie, ale zastanów się, jak będziesz się czuł po kilku godzinach użytkowania. Zastanów się, jakie zadanie będziesz wykonywać i ile siły będziesz potrzebować w stosunku do wielkości i wagi, którą możesz wygodnie unieść.

Na wrażenia z użytkowania wiertarki ma również wpływ jej konstrukcja. Istnieją dwa różne rodzaje uchwytów wiertarek sieciowych. Uchwyt wiertarki z rączką w kształcie litery T jest umieszczony w środkowej części korpusu wiertarki. Dzięki takiej konstrukcji ciężar jest rozłożony bardziej równomiernie, co zapewnia lepszą równowagę i zmniejsza obciążenie nadgarstków. Inne akumulatorowe wiertarki elektryczne mają uchwyt pistoletowy i rękojeść z tyłu.

5 najlepszych akumulatorowych wiertarek elektrycznych do Twoich projektów w 2021 r.

Do tej pory dowiedzieliśmy się, że wiertarka przewodowa

jest poręcznym narzędziem do prac domowych i niezbędnym wyposażeniem warsztatu. Ale jak zdecydować, którą kupić, skoro jest tak wiele opcji? Oto lista 5 najlepszych przewodowych wiertarek elektrycznych, spośród których możesz wybierać.
 • Zestaw wiertarek DEWALT DWD115K 8 Amp VSR

Dzięki tej pistoletowej wiertarce firmy DEWALT będziesz miał najszybszą wiertarkę w okolicy. Wiertarka jest dobrze wyważona dla maksymalnej kontroli, co pozwala na łatwe wiercenie dokładnych otworów dzięki uchwytowi na środku rękojeści. Posiada również dużą moc, dzięki 8-amperowemu silnikowi o maksymalnej prędkości 2500 obr/min, co pozwala na wiercenie w kamieniu, metalu i drewnie.

 • Wiertarka akumulatorowa BLACK+DECKER, 5,2 A, 3/8 cala (DR260C)

Zamiast zmagać się z ciężką wiertarką, wybierz ten lekki model BLACK+DECKER. Ta mała wiertarka, ważąca zaledwie 3,25 kg, jest łatwa w obsłudze i manewrowaniu w ograniczonych przestrzeniach. Mimo że jej niewielki rozmiar oznacza mniejszą moc (5,2 ampera i 1500 obr./min.), nadal ma wystarczającą siłę, aby wiercić w drewnie i wkręcać śruby.

 • Wiertarka elektryczna Ronix 2107, 400W, 220V

Jakich cech należy szukać, aby kupić najbardziej odpowiednią wiertarkę sieciową? Czy wystarczy wydajny silnik o mocy 400 W? Czy będziesz bardziej zadowolony, jeśli zapewni maksymalną prędkość obrotową 4300 obr/min? A co powiesz na w pełni metalowy uchwyt wiertarski z wpustem 6,5 mm, który zapewnia wysoką sprawność i wydajność podczas obróbki drewna i metalu? Mowa tu o wiertarce elektrycznej Ronix 2107. Nie ma znaczenia, czy jesteś domowym amatorem, czy profesjonalnym stolarzem i metalowym fabrykantem, który musi zajmować się szafkami, meblami, mocowaniem elementów itp. Używając tego elektronarzędzia, trzymasz w rękach łatwą w obsłudze kompaktową wiertarkę o wadze 1,5 kg i ergonomicznej konstrukcji korpusu, co sprawia, że jest ona absolutnie wygodna w domu i na placu budowy.

Młotowiertarka Ronix 2107 używana do wiercenia w betonie
 • Wiertarka akumulatorowa PORTER-CABLE, 6-Amp, (PC600D)

Ta doskonała wiertarka firmy PORTER-CABLE pochodzi od jednego z najstarszych producentów sprzętu elektrycznego. Ta mocna wiertarka jest świetnym przykładem na to, że ampery nie zawsze równają się mocy. Chociaż 6 amperów nie jest tak wysokie jak w wiertarkach konkurencji, wiertarka PORTER-CABLE ma duży moment obrotowy. W połączeniu z precyzyjną regulacją prędkości obrotowej, otrzymujemy wiertarkę idealną do wiercenia w metalu i innych trudnych materiałach, które wymagają umiarkowanej prędkości obrotowej i dużej siły.

 • Akumulatorowa wiertarka udarowa Ronix 2120, 750W, 220V, uchwyt z kluczykiem

Wiertarka udarowa Ronix 2120 to świetne elektronarzędzie wyposażone w silnik o dużej wytrzymałości i mocy 750 W. Aby zapewnić użytkownikom wyjątkową i wygodną pracę, Ronix zaprojektował tę wiertarkę tak, aby była ergonomiczna i lekka. Aby pomóc użytkownikom w różnych projektach wiertniczych, wiertarka została wyposażona w silnik o mocy 750W, który jest bardzo wytrzymały. Ten mocny silnik zapewnia doskonałą funkcjonalność w różnego rodzaju projektach związanych z wierceniem. W celu zwiększenia praktyczności, Ronix 2120 posiada funkcję wiercenia z udarem, dzięki której można wiercić otwory w trudnych do rozbicia materiałach, takich jak betonowe ściany. Silnik 2120 osiąga prędkość obrotową bez obciążenia od 0 do 2800 obr. min. W przypadku wiercenia z udarem silnik charakteryzuje się maksymalną prędkością udaru wynoszącą 48000 BPM. Tak wysoka prędkość udaru umożliwia uzyskanie najwyższej wydajności w trybie wiercenia udarowego.

Osprzęt do wiertarek akumulatorowych: 10 najbardziej przydatnych

Wiertarka elektryczna jest narzędziem pracy w wielu projektach majsterkowiczów. Te wspaniałe dodatki sprawią, że Twoje przewodowe wiertarki elektryczne będą jeszcze bardziej skuteczne, wydajne i przyjemne w obsłudze, nawet jeśli masz już zwykłe wiertła. Wiertło ogrodowe do kopania dołków, prowadnica wiertła, podkładki do szorowania, adapter kątowy, magnetyczny uchwyt bitów i bitów, zestaw wkrętaków do nakrętek oraz elastyczna końcówka przedłużająca to niektóre z tych dodatków do przewodowej wiertarki elektrycznej. Zamontuj je na swoim narzędziu i wykorzystaj w pełni jego możliwości.

Ogrodnictwo z pomocą osprzętu do wiertarki sieciowej
 • Wskazówki bezpieczeństwa dotyczące używania wiertarek przewodowych:
  • Noś okulary ochronne lub osłonę twarzy (z okularami ochronnymi lub goglami).
  • Zawsze dbaj o ostrość wierteł.
  • Utrzymuj właściwą wentylację, dbając o czystość otworów wentylacyjnych wiertarki.
  • Podczas pracy trzymaj przewody z dala od obszaru cięcia. Przed każdym użyciem należy sprawdzić, czy przewody nie są postrzępione lub uszkodzone.
  • Przed wymianą lub modyfikacją wiertła lub osprzętu w wiertarkach sieciowych należy odłączyć źródło zasilania.
  • Bezpiecznie dokręć uchwyt wiertarski. Przed rozpoczęciem wiercenia należy wyjąć klucz z uchwytu wiertarskiego.
  • Aby zapobiec przemieszczaniu się wierconego elementu, należy go zabezpieczyć.Wskazówki dotyczące konserwacji akumulatorowych wiertarek sieciowych Narzędzia są cennym dobrem, a akumulatorowe wiertarki sieciowe są jednymi z najbardziej wartościowych. To dzięki nim można wykonać swoją pracę. Skuteczna konserwacja narzędzi ma zasadnicze znaczenie dla przedłużenia żywotności sprzętu i ochrony inwestycji. Większość czynności związanych z konserwacją narzędzi to podstawowe, regularne rutynowe czynności, które można wykonać. Aby podpowiedzieć, jak chronić narzędzia, należy pamiętać o ich schłodzeniu przed odłożeniem do magazynu, ostrzyć końcówki i ostrza oraz wymieniać zużyte części w razie potrzeby. Należy je regularnie czyścić i przechowywać w czystym i suchym miejscu.

FAQ

1 - Skąd mam wiedzieć, jakiej wiertarki potrzebuję?
Przy wyborze wiertarki należy wziąć pod uwagę jej moc, mobilność i ciężar.

2-Która wiertarka jest najlepsza do użytku domowego?
Istnieją różne rodzaje wiertarek, z których każda nadaje się do określonych zastosowań. Należy wybrać materiał, z którym chcemy pracować, a następnie zdecydować na podstawie mocy i wagi wiertarki.

3 - Czy wystarczy wiertarka 12 V?
Wiertarka 12 V jest idealna do użytku domowego i może być używana przez całą rodzinę. Kompaktowy rozmiar wiertarki 12 V sprawia, że doskonale sprawdza się w ograniczonych przestrzeniach. Jeśli potrzebujesz mocy i masz wystarczająco dużo miejsca, aby jej użyć, idealnym rozwiązaniem jest wiertarka 18-20 V.

Wnioski

Wiertarki akumulatorowe mogą być używane do wielu prac w domu. Wiertarka to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi w Twoim arsenale. Można nią wkręcać śruby, wiercić otwory w betonie, a nawet mieszać farbę. Wiertarki z przewodem są często bardziej wydajne niż wiertarki bezprzewodowe, dzięki czemu nadają się do użytku w warsztacie lub przy realizacji dowolnego projektu, w którym masz dostęp do gniazdka elektrycznego lub generatora prądu. Aby jak najlepiej wykorzystać przewodową wiertarkę elektryczną, należy pamiętać o wielu drobnych szczegółach.

23 marca 2022 Blog