Wiertarka akumulatorowa DeWalt i jej główni konkurenci w 2021 r.

1 maja 2022 Blog

W ciągu ostatnich 100 lat firma DeWalt produkowała i dostarczała swoim klientom najlepsze narzędzia, jakich mogli oczekiwać, a wiertarki akumulatorowe DeWalt nie były wyjątkiem. Wybierając narzędzie, zwłaszcza elektronarzędzie takie jak wiertarka przewodowa, kupujący zawsze zastanawia się, czy dokonał właściwego wyboru, wybierając to konkretne narzędzie dla siebie, czy wybrana wiertarka jest idealnym narzędziem do tego, co ma na myśli lub czego oczekuje. Wiertarki akumulatorowe DeWalt, od początku ich produkcji, były wymieniane wśród najlepszych wiertarek akumulatorowych na rynku narzędzi. Jednak posiadanie ogólnych informacji o zawodach wiertarek akumulatorowych DeWalt dostępnych na rynku może tylko pomóc rzemieślnikom i klientom w dokonaniu pewnego i pewnego wyboru.

Spis treści hide 1 DeWalt, prawie 100 lat doświadczenia 1.1 Krótka historia marki 2 Jak wybrać najlepszą wiertarkę akumulatorową DeWalt do swoich projektów? 2.1 Najlepsza wiertarka akumulatorowa DeWalt 2.2 Najlepsze konkursy dla wiertarek akumulatorowych DeWalt 2.3 Krótko o Ronix Tools Ogólny wygląd wiertarki akumulatorowej DeWalt

DeWalt - prawie 100 lat doświadczenia

Przed zapoznaniem się z ofertą wiertarek akumulator

owych DeWalt, warto poznać historię firmy. DeWalt Industrial Tool Company to amerykańska firma produkująca elektronarzędzia i narzędzia ręczne, specjalizująca się w branży budowlanej, produkcyjnej i obróbki drewna, a także w rzemiośle domowym. DeWalt jest zastrzeżoną marką firmy Black & Decker (U.S.) Inc, spółki zależnej Stanley Black & Decker.

Krótka historia marki

Raymond E. DeWalt, twórca piły ramieniowej, założył firmę w 1923 roku. Firma szybko się rozrosła, a w 1947 roku została zrestrukturyzowana i zarejestrowana jako DeWalt Inc. W 1949 roku firma została wykupiona przez American Machine & Foundry Co., Inc. i w 1960 roku sprzedana Black & Decker. W 1989 r. Black & Decker sprzedał dział produkcji pił ramieniowych dwóm członkom kierownictwa firmy. Firma The Original Saw Co. nadal sprzedaje piły ramieniowe wykorzystujące oryginalną konstrukcję firmy DeWalt. W 1992 roku firma DeWalt rozpoczęła intensywne działania zmierzające do zmiany marki Black & Decker na profesjonalną jakość i wysokiej klasy urządzenia elektryczne. W 1994 roku firma DeWalt kupiła ELU, niemieckiego producenta elektronarzędzi do obróbki drewna, i wykorzystała technologię ELU do rozszerzenia swojej oferty narzędzi. Od 2001 roku firma produkuje i sprzedaje około 200 narzędzi ręcznych, w tym znaną na całym świecie wiertarkę sieciową DeWalt, oraz 800 akcesoriów. DeWalt jest dobrze znaną marką narzędzi wśród wykonawców komercyjnych. W 2004 roku firma Black and Decker przejęła firmę Porter-Cable, konkurenta w branży elektronarzędzi, i połączyła ją z firmą DeWalt w Jackson w stanie Tennessee. W 2011 roku firma DeWalt wprowadziła na rynek szereg narzędzi ręcznych dla wykonawców. (m.in. noże, szczypce, klucze nastawne, taśmy miernicze, piły i młotki). W 2013 r. oferta została poszerzona o narzędzia dla mechaników, takie jak klucze, grzechotki i nasadki.

Wiertarka elektryczna przewodowa, 400 W, 220 V

Elektryczna wiertarka przewodowa 10mm 400W

Wiertarka elektryczna akumulatorowa, 480 W

Elektryczna wiertarka akumulatorowa, 450 W, 220 V, uchwyt z kluczykiem

Wiertarka elektryczna akumulatorowa, 350 W

Wiertarka elektryczna Ronix 2114, 350W

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 750 W, 220 V, uchwyt z kluczykiem

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 450 W

Wiertarka udarowa z uchwytem kluczykowym 13 mm

Jak wybrać najlepszą wiertarkę akumulatorową DeWalt do swoich projektów?

Jeśli chodzi o wybór i zakup najlepszej wiertarki akumulatorowej DeWalt, istnieje wiele drobnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że wybrana wiertarka jest niezawodna w realizacji projektów. Wiertarka akumulatorowa DeWalt jest poręcznym narzędziem do prac domowych i niezbędnym wyposażeniem warsztatu. Ale przy tak wielu opcjach, jak zdecydować, którą kupić?

Przy wyborze wiertarki akumulatorowej DeWalt większość osób zwraca uwagę na wielkość silnika. W przypadku wiertarek akumulatorowych DeWalt sprawdza się powiedzenie "im większa moc, tym lepiej", ale nie jest to jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Rozmiar, waga, wielkość uchwytu i prędkość obrotowa to czynniki, które wpływają na efektywność pracy wiertarki.

Wiertarka akumulatorowa DeWalt, wiercenie w drewnie
  • Rozmiar uchwytu: Uchwyt wiertarki akumulatorowej DeWalt to zacisk, który utrzymuje wiertło w miejscu na końcówce roboczej wiertarki. Aby utrzymać końcówkę chwytową wiertła, w uchwycie zazwyczaj stosuje się klucz blokujący. Uchwyty są dostępne w trzech rozmiarach: 1/4 cala, 3/8 cala i 1/2 cala dla wiertarek elektrycznych. Maksymalna średnica chwytu wiertła w uchwycie jest określona przez jego rozmiar. Należy pamiętać, że większość wierteł ma chwyt nieco mniejszy niż rzeczywisty rozmiar wiertła.
  • Moc silnika: Do oceny silników wiertarek sieciowych DeWalt (lub ogólnie wszystkich innych wiertarek sieciowych) używa się amperów. Pomnóż liczbę amperów znamionowych silnika przez maksymalną moc wyjściową zasilacza, aby dowiedzieć się, jak mocny jest silnik wiertarki akumulatorowej DeWalt. Na przykład maksymalna moc wiertarki sieciowej z silnikiem 5-amperowym wynosi 550 W (5 amperów x 110 V = 550 W). Im większa moc silnika, tym większy moment obrotowy wiertarki i tym łatwiejsze jest wiercenie w materiale. Dzięki temu otwór jest dokładniejszy.
  • Prędkość obrotowa: Liczba pełnych obrotów wykonywanych przez wiertło w ciągu minuty jest określana mianem prędkości obrotowej. Wysokiej jakości wiertarki sieciowe, takie jak wiertarki sieciowe DeWalt, mają trzy lub cztery opcje prędkości obrotowej w zakresie od 200 do 2000 obr. W większości wiertarek, w tym w wiertarkach sieciowych DeWalt, znajdują się wyzwalacze zmiennej prędkości (VSR), które umożliwiają użytkownikowi zmianę prędkości.
    Jeśli chodzi o moment obrotowy, czyli siłę skręcającą wiertła, prędkość obrotowa ma kluczowe znaczenie. Moment obrotowy wzrasta wraz ze zmniejszeniem prędkości obrotowej wiertarki.
  • Funkcja cofania: Funkcja cofania jest dostępna we wszystkich akumulatorowych wiertarkach DeWalt. Przełącznik ten, umieszczony na ogół bezpośrednio nad spustem, odwraca obroty wiertła, zapewniając gładkie wykończenie. Można jej również używać do uwalniania elementów, które utknęły w materiale.
  • Rozmiar i ciężar: Większość wiertarek akumulatorowych DeWalt waży od 4 do 5 kg. Ponieważ wiertarka jest ręcznym elektronarzędziem, jej wielkość i waga mają wpływ na wygodę użytkowania. Uchwyt: Uchwyt ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu pracy, ponieważ wiertarka akumulatorowa DeWalt jest ręcznym elektronarzędziem. Gumowane, miękkie uchwyty wiertarki umożliwiają użytkownikowi poruszanie nią podczas pracy.

Najlepsza wiertarka akumulatorowa DeWalt

Jak zapewne zdajesz sobie sprawę, nie ma jednej wiertarki akumulatorowej DeWalt, którą można by uznać za najlepszą na rynku, ale biorąc pod uwagę powyższe punkty, wiertarka elektryczna DEWALT VSR, 8.0-Amp (DWD112) może być uznana za najlepszy wybór dla tych, którzy szukają dobrej i praktycznej wiertarki akumulatorowej DeWalt.


Wiercenie w metalu za pomocą wiertarki elektrycznej DEWALT VSR (DWD112)

Moc wiertarki elektrycznej DEWALT VSR jest trudna do pobicia. Dzięki 8-amperowemu silnikowi i uchwytowi wiertarskiemu 3/8 cala, ta akumulatorowa wiertarka firmy DeWalt jest doskonałym rozwiązaniem do wiercenia w drewnie, metalu, plastiku lub kamieniu. Przy użyciu wiertła łopatkowego można wiercić otwory o średnicy do 1 cala, a przy użyciu zwykłego wiertła stalowego - do 3/8 cala. Możesz zarządzać całą tą mocą dzięki silnikowi o zmiennej prędkości obrotowej 2500 obr/min, a jego konstrukcja na łożyskach kulkowych zapewnia długą żywotność.

Dzięki DEWALT VSR możesz zapomnieć o szukaniu klucza do uchwytu wiertarskiego. Bezkluczykowy mechanizm uchwytu ułatwia pracę, gwarantując jednocześnie, że części pozostaną na swoim miejscu. Ze względu na lekką i pomysłową konstrukcję, wiertarka ta jest niezwykle łatwa do przenoszenia. Wiertarka DEWALT VSR waży mniej niż 4 funty i posiada uchwyt, który umożliwia dwie różne pozycje ręki, co ułatwia wiercenie dokładnych otworów.

Najlepsze konkursy dla wiertarek akumulatorowych DeWalt

Podobnie jak w przypadku innych elektronarzędzi, dzisiejszy rynek narzędzi jest pełen wiertarek akumulatorowych, które mogą stanowić silną konkurencję dla każdej wiertarki sieciowej DeWalt. Poniżej przedstawiamy listę 3 możliwych opcji dla tych, którzy są gotowi rozważyć zakup narzędzi innych czołowych marek.

  • SKIL 6335-02 Wiertarka przewodowa 7,0 Amp 1/2 cala, czerwona

Ci, którzy uważają, że wiertła 1/2 cala są zbyt ciężkie i niewygodne w obsłudze, będą zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że ta mocna wiertarka SKIL waży zaledwie 5 funtów. Niezależnie od tego, czy potrzebne są wiertła świdrowe, duże wiertła łopatkowe, czy 1/2-calowe wiertła stalowe: Dzięki 7-amperowemu silnikowi ta wiertarka poradzi sobie z trudnymi pracami wiertniczymi. Ta wiertarka SKIL wytwarza dużo siły obciążającej nadgarstki, ponieważ może przyjąć 1/2-calowe chwyty bitów.

Regulowana rękojeść boczna pozwala zapanować nad siłą skręcającą, a blokada spustu uwalnia dłoń, co umożliwia jej pewne trzymanie. Wiertarka SKIL nie posiada uchwytu bezkluczykowego, ale posiada dwupalcowy, czuły na nacisk spust umożliwiający precyzyjną kontrolę prędkości.


Wiertarka akumulatorowa Ronix 2220 odpowiednia do prac murarskich
  • Wiertarkaelektryczna Ronix 2220, 1050 W, 2 prędkościWiertarkę elektryczną można kupić, jeśli chcemy wykonywać tylko lekkie prace stolarskie i ślusarskie. Wiertarka 2220 zapewnia całkowitą moc, dużą prędkość i lepszy moment obrotowy. Jest wyposażona w silnik o mocy 1050 W, a po naciśnięciu spustu przeciwpyłowego w pełni metalowy, solidny uchwyt z wpustem obraca się z maksymalną prędkością 1100 obr/min i 2800 obr/min w dwóch prędkościach. Żaden element drewniany, stalowy czy betonowy nie wytrzyma maksymalnych prędkości udaru wynoszących 16500BPM i 42000BPM w tych dwóch zadaniach. Te dwie prędkości są odpowiednie zarówno do zastosowań wymagających większej prędkości/mniejszego momentu obrotowego, jak i mniejszej prędkości/większego momentu obrotowego. Wiertarka udarowa 2220 ma maksymalną zdolność wiercenia 30 mm w drewnie, 13 mm w stali i 16 mm w betonie. Wysoka wydajność udaru została starannie opracowana, aby zapewnić najwyższą wydajność w trybie wiercenia udarowego.

Krótko o Ronix Tools

Dział Elektronarzędzi Ronix szybko staje się jednym z wiodących na świecie producentów elektronarzędzi i akcesoriów. Jakość ich wynalazków i szybkość wprowadzania innowacji to dwie najważniejsze zmienne decydujące o ich sukcesie.

  • Młotowiertarka akumulatorowa Meterk 7,0 Amp 1/2 cala

Żaden element drewniany, stalowy czy betonowy nie wytrzyma maksymalnych prędkości udaru 16500BPM i 42000BPM w tych dwóch zadaniach. Z tymi dwiema prędkościami dobrze radzą sobie zarówno urządzenia pracujące z wyższą prędkością/niższym momentem obrotowym, jak i z niższą prędkością/wyższym momentem obrotowym. Wiertarka udarowa 2220 ma maksymalną zdolność wiercenia 30 mm w drewnie, 13 mm w stali i 16 mm w betonie. Duża prędkość udaru została starannie opracowana, aby zapewnić najwyższą wydajność w trybie wiercenia udarowego. Prosty przełącznik zintegrowany ze spustem przełącza pomiędzy trybem normalnym a trybem wiercenia z udarem, natomiast pokrętło umożliwia dokładną zmianę prędkości. Głębokość wiercenia jest kontrolowana za pomocą wygodnej linijki na Meterku.

FAQ ❓

1 - Jakie są zastosowania wiertarek przewodowych?
Wiercenie
otworów i wkręcanie wkrętów w drewnie, metalu i betonie za pomocą wiertarek akumulatorowych.

2- Czy narzędzia DeWalt są produkowane w USA?
Nie, nie wszystkie narzędzia DeWalt są produkowane w USA. W ofercie firmy znajduje się jednak ograniczona liczba produktów, które są montowane w Stanach Zjednoczonych.

3 - Czy wiertarki sieciowe DeWalt mają sprzęgło?
Wiertarki akumulatorowe nie są wyposażone w regulowane sprzęgła. Zamiast tego prędkość jest regulowana za pomocą wrażliwego na nacisk spustu.

4-Dlaczego wiertarki sieciowe DeWalt są lepsze?
Wiertarki
sieciowemają większą moc niż wiertarki akumulatorowe, dzięki czemu idealnie nadają się do ciężkich prac, takich jak wiercenie w metalu lub płytach z twardego drewna.

5-Czy można używać wiertarki sieciowej jako wkrętarki?
Jest to możliwe, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Jeśli chodzi o wkrętarki, wiertarki akumulatorowe są często zbyteczne.

Wniosek ????

Wiertarki akumulatorowe DeWalt mają wiele zalet, które czynią je pożądanym dodatkiem do każdej domowej lub warsztatowej kolekcji elektronarzędzi. Wiertarki akumulatorowe DeWalt mają mocne silniki, które wytwarzają znacznie większy moment obrotowy i prędkość. Są one idealne do wiercenia, które wymaga dużej mocy. Dotyczy to wszystkiego, od wiercenia w blasze i stali po przecinanie arkuszy sklejki za pomocą 2-calowej otwornicy
. Należy jednak pamiętać, że ogromna moc wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Przykładem tego jest wiertarka akumulatorowa DeWalt. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z mocy wiertarki. Choć kuszące jest wykorzystanie pełnej mocy wiertarki, nie sprawdzi się to w przypadku niektórych twardszych materiałów, takich jak metal i beton. Czasami lepsze rezultaty można uzyskać, stosując mniejszą prędkość obrotową w celu uzyskania większego momentu obrotowego.

1 maja 2022 Blog