Top 5 zestawów narzędzi obrotowych

31 grudnia 2021 Blog

Tutaj chcę porozmawiać o jednym z moich ulubionych: Zestawy narzędzi obrotowych. Wyposażony w wiele wymiennych końcówek, dobry zestaw narzędzi obrot owych pozwala na wykonanie dużej liczby projektów w domu. Absolutnie jednym z głównych czynników jest cena; Będziesz zaoszczędzić na kosztach zakupu wielu narzędzi, pod warunkiem, że mają zmienną prędkość obrotową zestawu narzędzi obrotowych. Spędziłem 26 godzin porównując 45 narzędzi obrotowych, 73 specjalistyczne witryny i 832 opinie użytkowników, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni cyfrowy zestaw narzędzi obrotowych dla Twoich potrzeb i budżetu. Jeśli chcesz tylko poznać najlepsze zestawy narzędzi obrotowych, znajdziesz to porównanie naprawdę pomocne. Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat zestawów narzędzi obrot owych i akcesoriów przed podjęciem decyzji, znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz w tym artykule, aby dokonać dobrego wyboru.

1. DREMEL 4200

Dremel 4200 to jeden z najlepszych zestawów narzędzi obrot owych, jakie kiedykolwiek używałem. Technologia twórcy tego zestawu narzędzi udowadnia od lat swoją wysoką jakość. Przy okazji, bogaty wybór akcesoriów i solidna konstrukcja korpusu sprawiają, że to poręczne narzędzie jest doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują wielofunkcyjnego narzędzia obrotowego. Dremel może szlifować, polerować, ciąć, wiercić i wykonywać wiele innych prac - to prawdziwie uniwersalne narzędzie. Do precyzyjnych prac w niemal ciasnych kątach, zestaw narzędzi obrotowych o zmiennej prędkości z wieloma wielofunkcyjnymi akcesoriami to pierwszy wybór. Ze względu na wielkość i ogromną wszechstronność dzięki wspaniałym przystawkom, taki zestaw narzędzi obrotowych nadaje się szczególnie do prac filigranowych, ale w mniejszym stopniu do dużych projektów.

Zasada działania narzędzia obrot owego Dremel jest bardzo prosta: narzędzie obrot owe Dremel to po prostu silnik elektryczny w poręcznej, ergonomicznej obudowie, wyposażony w przełącznik zmiany prędkości. Silnik napędza wrzeciono, które z kolei może być wyposażone w wiele różnych narzędzi: do wiercenia, frezowania, szlifowania, polerowania i grawerowania.

Nasadka ochronna, która jest zainstalowana domyślnie, stanowi jedynie ochronę palców i może pozostać zainstalowana do wielu zadań. W przeciwnym razie można ją po prostu ręcznie odkręcić i wymienić na jedną z pozostałych czterech dołączonych przystawek.

W przypadku trudnych projektów, można zobaczyć prawdziwą wszechstronność narzędzia Dremel 4200. Aby przekonać się o jego wydajności w wielozadaniowym projekcie, użyłem zestawu narzędzi obrotowych Dremel 4200 do naprawy ramy roweru. Aby to zrobić, całkowicie zdemontowałem rower. Ponieważ panewki łożysk były tradycyjnie wciskane i czasami nie dało się ich poluzować, użyłem tarczy tnącej do metalu. W pudełku z akcesoriami szybko odnalazłem odpowiednią oś szybkozamykacza, a po założeniu odpowiedniej tarczy tnącej wszystko działa intuicyjnie i bez narzędzi.

2. DEWALT DW660

Jeśli chcesz wykonywać drobne prace, takie jak grawerowanie, to zestaw narzędzi obrotowych Dewalt DW660 może być dla Ciebie odpowiedni. Nie ma on takiej mocy jak Dremel i dlatego nie jest wyposażony w przystawki do trudniejszych prac. Z drugiej strony, jest bardziej delikatny i może wykonywać nawet bardziej skomplikowane prace niż Dremel.

Zestaw narzędzi obrotowych Dewalt DW660 to niesamowity zestaw narzędzi obrotowych o zmiennej prędkości, przeznaczony specjalnie do tworzenia modeli i grawerowania. Jest to również poręczne urządzenie z wrzecionem obrotowym, które może być używane z różnymi przystawkami do narzędzi oscylacyjnych.

To piękne narzędzie przewodowe jest wyposażone w przełącznik włączania/wyłączania, który ułatwia wyłączanie narzędzia. Najważniejszą zaletą tego narzędzia obrotowego są akcesoria do wycinania otworów w suchej zabudowie, dzięki czemu jest ono idealne dla elektryków i monterów suchej zabudowy.

3. EINHELL TH-MG 135

Jeśli nie masz problemu z mniejszą mocą i przeciętną jakością wykonania, zestaw TH-MG 135 E od Einhell jest niedrogą alternatywą dla naszego zwycięzcy testu. Proste i przeciętne zadania można również bez problemu opanować za pomocą Einhell.

Einhell TH-MG 135 E jest również wyposażony w teleskopowy statyw i elastyczny wałek, dzięki czemu może być używany zarówno mobilnie, jak i stacjonarnie. Zestaw Einhell kosztuje znacznie mniej niż Dremel i Dewalt. W zamian, narzędzie obrotowe Einhell ma również mniejszą moc, pomimo tego, że jest to narzędzie obrotowe przewodowe.

Pomimo miękkiej powłoki uchwytu, obudowa nie pozostawia wrażenia wysokiej jakości, jakie można znaleźć zwłaszcza w zestawie narzędzi obrotowych Ronix 3041. Zestaw Einhell jest więc alternatywą dla ograniczonego budżetu i zadań, które można wykonać.

4. RONIX 3401

Dzięki lekkiemu i kompaktowemu silnikowi, narzędzie obrotowe Ronix 3401 jest jeszcze łatwiejsze w obsłudze niż Dremel. Jak już wspomniałem, mam jedno z tych niezwykłych narzędzi obrotowych Ronix w moim warsztacie. Jest to jedno z tych rzadkich narzędzi obrotowych, które oferują wysoką prędkość obrotową do 35000 obr. Przy okazji, to poręczne narzędzie jest wyposażone w cyfrowy wyświetlacz LCD, aby ułatwić użytkownikom dostosowanie poziomu prędkości. Używając 126 akcesoriów tego narzędzia obrotowego, możesz uzyskać to, co najlepsze.

Zazwyczaj używam go do projektów związanych z obróbką drewna, więc jedną z największych zalet tego narzędzia jest dla mnie jego odporność na kurz. Używałem zestawu narzędzi obrotowych Ronix 3401 do różnych projektów, od wykonywania rękodzieła po obróbkę szkła. Kolejną przydatną przystawką, która sprawia, że narzędzie obrotowe Ronix jest wyjątkowe, jest jego uchwyt pomocniczy. Bez tej bocznej rączki nie jest możliwa praca nad drobnymi i delikatnymi przedmiotami. Tak więc, jeśli chcesz mieć narzędzie obrotowe do szerokiego zakresu zastosowań, a zwłaszcza do precyzyjnych projektów, zestaw narzędzi obrotowych Ronix 3401 jest najlepszym wyborem. Poza tym, podczas pracy można trzymać to narzędzie za uchwyt i jest ono tak samo wydajne jak Dremel. Z drugiej strony, jest dużo tańsze. Nie można oczekiwać solidności zwycięzcy testu, ale jest to świetny wybór dla tych, którzy potrzebują wielofunkcyjnego narzędzia obrotowego.

5. RYOBI EHT150V

Ryobi EHT 150V dobrze nadaje się do poręcznych przedmiotów, na przykład do tworzenia modeli. W związku z tym nie można używać tego narzędzia do ciężkich zadań, które są zwykle wykonywane przez tarcze tnące i inne ciężkie urządzenia. To narzędzie obrotowe nie jest jednak przenośne.

Ryobi EHT150V jest w rzeczywistości urządzeniem stacjonarnym, maszyna jest zawieszona na stojaku, który jest dołączony do opakowania. Wałek giętki znajduje się na wrzecionie silnika i różne akcesoria mogą być mocowane do tego wałka na końcu narzędzia. Zestaw narzędzi obrotowych Ryobi EHT150V jest idealny do obróbki łatwych w obsłudze, ruchomych elementów. Dzięki napędowi, narzędzie Ryobi jest równie wydajne jak Dremel, ale znacznie tańsze.

Ryobi jest jednak mniej wytrzymałe i nie nadaje się do cięższych prac - ale to dobry, niedrogi wybór dla modelarzy.

Bardzo lubię wielofunkcyjne narzędzia obrotowe i jestem pewien, że to wszechstronne narzędzie ma wielu fanów na całym świecie. Nie masz pojęcia jak narzędzie obrotowe z jego szeroką gamą akcesoriów i przystawek może być użyte do tak wielu różnych zastosowań. Możesz używać narzędzia obrotowego do różnych zadań, takich jak szlifowanie, cięcie, rzeźbienie, obróbka szkła, wiercenie, szlifowanie, a nawet polerowanie i czyszczenie. To niewiarygodne, że tak małe narzędzie ma zdolność do osiągania bardzo dużych prędkości; niektóre narzędzia obrot owe kręcą się nawet do 35000 obrotów na minutę! Wow, czyż to nie wspaniałe? Posiadam zestaw narzędzi obrotowych Ronix 3041. Bez wątpienia Ronix 3401 jest jednym z najlepszych zestawów narzędzi obrotowych, ale należy pamiętać, że nie ma jednego dobrego narzędzia dla wszystkich i zależy to głównie od potrzeb użytkownika i tego, do czego chce używać swojego narzędzia.

31 grudnia 2021 Blog